виж още резултати
No products were found.

ЦЕТИРИНАКС ТАБЛ. 10МГ Х 20

Облекчава алергичните симптоми при сенна хрема, дерматити и др.

Прочети ощеShow less
Оценка:
(0)
Всички продукти на марката:
Добави в списъка с желания
Описание

Цетиринакс има противоалергично действие. Той облекчава сълзенето на очите, сърбежа, кихането и секрецията от носа, сърбежа и обрива на кожата. Като потиска отделянето на хистамин, продуктът повлиява бързата и бавната алергични реакции.

Цетиринакс се използва при:

 - Сезонен алегичен ринит (сенна хрема);

 - Целогодишен алергичен ринит;

 - Копривна треска / уртикария.

Съставки:
Активно вещество: Cetirizine dihydrochloride 10 mg
Помощни вещества: микрокристална целулоза, монохидратна лактоза, кросповидон, безводен, колоидален силиций, магнезиев стеарат.
Състав на филмовото покритие: хипромелоза, полиоксил-8-стеарат, микрокристална целулоза, пропилен гликол, титаниев диоксид, Е 171.
Продуктът съдържа лактоза като помощно вещество. Неподходящ е при хора с лактазна недостатъчност, галактоземия или глюкозен/галактозен синдром на малабсорбция.

Дозировка:
Продуктът се прилага перорално.
При възрастни и деца над 12 години - 10 mg (1 таблетка) дневно;
Деца от 6 до 11 години - 5-10 mg (1/2 до 1 таблетка) дневно;

При пациенти с бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс 11-31 ml/min), при пациенти на хемодиализа (креатининов клирънс<7 ml/min) и при чернодробна недостатъчност, дозата следва да се намали до 5 mg ( 1/2 таблетка дневно).

Противопоказания
Продуктът е противопоказан при свръхчувствителност към Цетиринакс и някое от помощните вещества.

Специални предпазни мерки при употреба
При някои пациенти може да настъпят сънливост и унесеност. Необходима е корекция на дозировката при болни с бъбречна недостатъчност. Не се препоръчва употребата на алкохол и успокоителни средства по време на лечение с Цетиринакс, тъй като това води до притъпяване на вниманието и нарушаване на обичайната активност.

Взаимодействия
Няма данни Цетиринакс да взаимодейства с псевдоефедрин, антипирин, кетоконазол, еритромицин азитромицин, диазепам.

Теофилин намалява отделянето на Цетиринакс, като неговата биотрансформация остава непроменена.Едновременната употреба на Цетиринакс с централно нервни депресанти следва да се избягва поради понижаване на концентрацията и вниманието, което води до нарушаване на обичайната дейност.

Бременнност и кърмене
Независимо, че употребата на Цетиринакс не се свързва с повишен риск за увреждане на плода, лечението с него по време на бременност трябва да се назначава от лекар при оценяване на съотношението полза/риск. Лечението с Цетиринакс по време на кърмене е противопоказано, тъй като той се излъчва в майчиното мляко.

Предозиране
Симптомите на предозиране включват сънливост при възрастни, а при деца първоначалното възбуждане и безпокойство са последвани от сънливост. Лечението на предозирането е симптоматично и подържащо. В случаи на масивно предозиране се предприема стомашна промивка. Специфичен антидот не е известен, хемодиализата не е ефективна.

НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ

Могат да се наблюдават нежелани лекарствени реакции от страна на :
• ЦНС - главоболие, замаяност, сънливост/умора, раздразнение
• Вегетативна нервна система - безапетитие, изчервяване, повишено слюноотделяне;
• Стомашно-чревен тракт - гадене, сухота в устата и дискомфорт;
• Сърдечно-съдова система - чувство на сърцебиене, ускорена сърдечна дейност;
• Кожа и лигавици - кожен обрив.

Пациенти, които се оплакват от подобни нежелани лекарствени реакции могат да разделят дневната си доза от 10 mg един път дневно на два пъти по 5 mg сутрин и вечер.

Цетиринакс се предлага в опаковка от 20 таблетки.

Против алергични състояния - Цетиринакс.

Прочети ощеShow less
Product Details
Доставка

Меню

Трябва да се регистрирате, за да можете да ползвате списъците с желания.

Sign in